Data publikacji: 2025-04-12
Szanowni Państwo
Doradcy Podatkowi
Zarząd Śląskiego Oddziału KIDP zaprasza na kolejne spotkanie integracyjne dla Doradców Podatkowych w ramach cyklu „AKCJA-INTEGRACJA”. Przed nami VII ŚLĄSKI RAJD DORADCÓW PODATKOWYCH. Mając na uwadze, że poprzednie edycje Rajdu cieszyły się Państwa dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy kontynuować turystyczną integrację wśród doradców podatkowych oraz ich osób towarzyszących.
DORADCA PODATKOWY - TURYSTYCZNIE: zapraszamy wszystkich miłośników turystyki na „VII ŚLĄSKI RAJD DORADCÓW PODATKOWYCH”
Pałace i ogrody Północnych Moraw
Przewidujemy możliwość uczestnictwa osób towarzyszących.
Koszty związane z udziałem w Rajdzie:
Warunki udziału:
1. Udział w Rajdzie mają możliwość Doradcy Podatkowi nie zalegający z opłacaniem składek członkowskich powyżej 3 m-cy.
2. Zapłata za udział osoby towarzyszącej na konto: 32 1140 1124 0000 4004 3000 1022.
3. Z uwagi na konieczność rezerwacji biletów zapisy do 31 maja br. tylko i wyłącznie przez panel m doradca.
4. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność wpłat, konieczne zapisanie się przez panel mdoradca.
5. Możliwość rezygnacji tylko i wyłącznie drogą mailową na adres: slaski@kidp.pl do dnia 13 czerwca 2025 r. Osoby zapisane (Doradcy Podatkowi oraz osoby towarzyszące), które zrezygnują i nie zgłoszą rezygnacji w w/w terminie zostaną obciążone kosztami uczestnictwa w wysokości 125 zł, chyba że wskażą na swoje miejsce inną osobę.
6. Śląski Oddział KIDP zapewnia Doradcom Podatkowym oraz osobom towarzyszącym przejazd autokarem w obie strony, usługę przewodnika oraz wypożyczenie systemu tourguide wraz ze słuchawkami. Pozostałe koszty (np. wyżywienie, bilety wstępu) są pokrywane samodzielnie przez uczestników Rajdu.
7. Koszty zwiedzania z przewodnikiem: Zamek i park Kravare, Zamek i park Velke Losiny, Papiernia Velke Losiny wynoszą około 800 CZK. Prosimy o zabranie wyliczonej kwoty, która będzie zbierana w autokarze oraz rozliczona w drodze powrotnej.
8. W przypadku zgłoszenia się do 31 maja 2025 r. mniej niż 30 osób – Zarząd Śląskiego Oddziału KIDP zastrzega sobie możliwość odwołania Rajdu.
PROGRAM „VII ŚLĄSKIEGO RAJDU DORADCÓW PODATKOWYCH”:
Godz. 07:00 – zbiórka wszystkich uczestników przy autokarze na Placu Grunwaldzkim 8-10 w Katowicach (pod siedzibą Śląskiego Oddziału KIDP), sprawdzenie obecności, zebranie gotówki, podpisanie listy obecności
Godz. 7:30 do 9:30 – przejazd do Kravare koło Hucyna
Godz. 9:30 do 11:00 zwiedzanie Zamku i Parku czas na kawę w kawiarni zamkowej
Godz. 11:00 do 12:30 przejazd do Sumperku
Godz. 12:30 do 14:30 – zwiedzanie miasta i czas wolny na obiad
Godz.14:30 do 15:00 - przejazd do Velkich Losin
Godz. 15:00 do 17:30 – zwiedzanie Pałacu i Muzeum Papieru
Godz. 17:30 do 18.00 – czas wolny na zakupy
Godz. 18:00 do 21:00 – powrót do Katowic
Powyższy program jest orientacyjny i może ulec zmianie np. ze względu na warunki pogodowe.
Przewodnik: Zbigniew Hojka: dr hab., profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 1987 roku pracownik Uniwersytetu Śląskiego. Zainteresowania naukowe: historia Polski w pierwszej połowie XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Śląska, historia Kościoła katolickiego, savoir vivre, dzieje przemysłu. Od początku lat 90-tych czynny pilot i przewodnik po: Italii, Hiszpanii, Francji, Chorwacji, Czechach, Słowacji i Turcji. Organizator wyjazdów dla studentów i grup pasjonatów po Europie Południowej, Środkowej oraz Polsce. Szczególnym sentymentem darzy kulturę i zabytki Włoch.
OPISY MIEJSC:
Pałac w Kravare
Kravaře to niewielka miejscowość we wschodnich Czechach, położona na Płaskowyżu Głubczyckim. Jednym z ciekawszych zabytków jest tu usytuowany w południowo-zachodniej części miasteczka w otoczeniu malowniczego parku barokowy pałac. Jego początki sięgają prawdopodobnie połowy XIII wieku, kiedy to wzniesiona została tu pierwsza warownia. W zapiskach historycznych pierwsza wzmianka o zamku pojawia się dopiero w dokumentach pochodzących z 1632 roku. Wtedy to jego właścicielem był Michał Sędziwój (1566-1636), zubożały polski szlachcic i alchemik z dworu cesarza Rudolfa II. To właśnie on uznawany jest za jednego z odkrywców tlenu. W późniejszym czasie posiadłość przeszła w ręce członków możnej rodziny Eichendorffów. W czasie ich rządów w latach 1721-1728 budowla poddana została gruntownej przebudowie po której uzyskała swój obecny barokowy kształt. Wtedy też rezydencja otoczona została malowniczym parkiem krajobrazowym. W kolejnych latach pałac wielokrotnie zmieniał swoich właścicieli.
Pałac i Muzeum Papieru w Velkich Losinach
Fabryka Velké Losiny jest obecnie jednym z najstarszych wciąż działających przedsiębiorstw tego typu w Europie. Papier czerpany jest tam nadal produkowany w tradycyjny sposób z bawełny i lnu. Ze względu na swoją wysoką jakość i trwałość od wieków wykorzystywany jest głównie w sztukach wizualnych, do ważnej korespondencji osobistej i biznesowej, do celów ceremonialnych, do druku bibliofilskiego, a także w sztuce książki i praktyce konserwatorskiej.
Specjalistyczne Muzeum Papieru stanowi integralną część Papierni Ręcznej w Velkich Losinach od 1987 roku. Jego stałe ekspozycje prezentują przede wszystkim historyczny rozwój i tradycje wszystkich rzemiosł papierniczych oraz początki nowoczesnej przemysłowej produkcji papieru w Czechach. Dzięki ukierunkowaniu na historię produkcji papieru jest to jedyne tego typu miejsce w Czechach. Połączenie kluczowych elementów funkcjonalnych i znaczeniowych papierni - klasycznej produkcji papieru i prezentacji muzealnej - w jedną zwartą całość tworzy atrakcyjną formę żywego muzeum, które cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Z poważaniem
Zarząd Śląskiego Oddziału KIDP