Aktualność: Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek - ZUS

Szanowni Państwo,

Poniżej uprzejmie przekazujemy informację z ZUS w sprawie wniosku o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek.

Z poważaniem

Zarząd Śląskiego Oddziału KIDP

Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS przez biznes.gov.pl

W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych systematycznie staramy się udostępniać swoim klientom nowoczesne rozwiązania w zakresie świadczonych usług. 

W listopadzie wprowadziliśmy kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców. Jeśli jesteś użytkownikiem portalu Biznes.gov.pl, możesz tam złożyć wniosek do ZUS o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek.

To wspólny projekt Ministerstwa Rozwoju oraz  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Na Biznes.gov.pl ministerstwo rozwoju dołączyło usługę "niezaleganie w ZUS", która przybliża nas do realizacji postulatu "cyfrowego jednego okienka".

Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą chcesz uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS poniżej dowiesz się jak to zrobić.

Instrukcja "Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS za pośrednictwem Biznes.gov.pl" (pdf 4,1mb)

Usługę zrealizujesz w całości przez internet. Potrzebujesz jedynie Profilu Zaufanego lub e-dowodu, by zalogować się do serwisu Biznes.gov.pl. Jeśli jeszcze nie masz profilu na PUE ZUS, założysz go w jednym z kroków usługi, dzięki temu dane w Twoim wniosku będą już w znacznej części wypełnione.

Dopisz tylko cel uzyskania zaświadczenia, liczbę egzemplarzy i miejscowość, z której składasz wniosek. Tak przygotowany dokument podpisz Profilem Zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wniosek od razu trafi do realizacji w ZUS.

Nasza odpowiedź pojawi się na Biznes.gov.pl, o czym powiadomimy Cię e-mailem lub SMS-em. Twoje zaświadczenie będzie gotowe do odebrania po zalogowaniu się do konta Biznes.gov.pl, w zakładce „Moje sprawy”.  Dokument możesz też odebrać na portalu PUE ZUS, w skrzynce odbiorczej.

Usługę „Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS” zrealizujesz pod adresem: www.biznes.gov.pl/pl/firma/zus/chce-rozliczac-zus/proc_750-zaswiadczenie-o-niezaleganiu-zus.

Izabela Jakubek
Koordynator ds. Komunikacji społecznej i edukacji Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chorzowie

DATA PUBLIKACJI: 2019-12-02 + pozostałe aktualności
Pliki do pobrania

Kontakt

tel.: (32) 258 10 45
Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

Plac Grunwaldzki 8-10 p.130
40-950 Katowice

tel. (32) 258 10 45

x
x