Aktualność: Pomoc dla Ukrainy - Ogólnopolska Fundacja Doradców Podatkowych

Szanowni Państwo.


Dziękujemy w imieniu tych, dla których ten rok może zdecydować o istnieniu ich kraju – obywateli Ukrainy.

Od wielu miesięcy Nasza Fundacja wspiera działania na rzecz osób, które ucierpiały w wyniku działań wojennych prowadzonych na terenie Ukrainy. Trudno znaleźć słowa podziękowania za te nocne podróże w lutym i marcu aby przewieźć uchodźców z granicy, zbieranie darów, wpłaty które pozwoliły na bezpośrednią pomoc, każdy gest, z którego teraz jesteśmy jako Polacy podziwiani na całym Świecie. Doradcy podatkowi zdali egzamin z empatii.

W Ukrainie zniszczono 40% cywilnej infrastruktury, miliony ludzi muszą radzić sobie bez prądu, gazu, wody. Nikomu nie zapewnimy rodzinnej bliskości, ale możemy pomóc zadbać o to, by tym najbardziej teraz potrzebującym nie zabrakło ciepła.
Z prośbą o pomoc zwróciły się do nas władze Trostianca, miasteczka niedaleko Sum, które w wyniku ataku Rosjan zostało bardzo zniszczone. Tam gdzie kiedyś był szpital, szkoła, mieszkali ludzie, są obecnie ruiny. Ale nadal pozostali tam mieszkańcy, którzy chcą odbudować swoje miasto.

https://drive.google.com/file/d/1L-L6pF5mrLU5mOCWUq2xzvRuhEdEBm_X/view

Liczymy na Państwa hojność, chcemy wspomóc ich w tych działaniach. Aby mogli przetrwać zimę w tych warunkach, potrzebują pomocy. Zachęcamy do dołączenia, również poprzez wysłanie tego maila do Państwa klientów.
Lista potrzeb w załączeniu. Zaznaczamy, że transport trafi bezpośrednio do Trostianca i pod nadzorem OFDP zostanie rozdysponowany w tamtejszych Punktach Niezłomności.

Możliwe formy wsparcia:
1.Przekazanie funduszy (wpłaty można przekazać na konto Ogólnopolskiej Fundacji Doradców Podatkowych):
Nr konta: 82 1020 2313 0000 3102 0421 1173, koniecznie w tytule przelewu „Ciepło Ukrainie”. Fundusze zostaną wykorzystane na zakup generatorów oraz sprzętu technicznego

2. Przekazanie darów przez firmy bezpośrednio do Samorządu Gminy Jawornik Polski - na podstawie umowy darowizny (możliwość skorzystania z 0% VAT) lub darowizny rzeczowe. W tej sprawie proszę o kontakt z p. Marleną Szajer, tel. 500 048 745, marlena@szajer.com.pl. Wysyłka paczek na adres:
OFDP
Marlena Szajer
37-100 Łańcut
ul. Tkacka 6

W imieniu Ogólnopolskiej Fundacji Doradców Podatkowych

Prezes Zarządu
Iwona Wojsław


DATA PUBLIKACJI: 2023-01-30 + pozostałe aktualności
Pliki do pobrania

Kontakt

tel.: (32) 258 10 45
Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

Plac Grunwaldzki 8-10 p.130
40-950 Katowice

tel. (32) 258 10 45

x
x